Dřevníky a přístřešky na dřevo

Můžete zapomenout na nevzhledné boxy. V kurzu jsou totiž vkusné dřevníky a praktické přístřešky na dřevo, které vizáž domu neohrozí. Není problém sehnat přístřešek, který bude ladit se stavbou a téměř s ní splyne.

Proč dřevník?

Dřevníky mají svou úlohu všude tam, kde se používá dřevo jako palivo pro vytápění rodinného domu, chalupy, chaty i jiných objektů. Dřevník své místo najde i tam, kde dřevem jen přitápíme, případně roztápíme gril. Je každopádně jasné, že jeho vzhled bude důležitý. Zajímá nás stejně jako jeho funkce.

Dřevo v suchu

Přístřešek na dřevo rozhodně nemusí být jen dřevěný. Hnijící dřevník se může stát minulostí! Hitem jsou kovové přístřešky – bezúdržbové a s dlouhou životností. Jsou téměř nezničitelné. Štípané palivové dřevo je nutné uskladnit správně a esteticky. Musí vydržet v suchu a v pohotovosti pro okamžité použití. Špalky do něj naskládáme tak, aby výsledek hezky vypadal a dřevo se komfortně odebíralo kus po kusu.

Jak špalky uložit

Aby dřevěné špalky dobře hořely, musí být správně vyschlé a chráněné před povětrnostními vlivy. Rychle totiž ztrácí na hodnotě, pokud je uložíme třeba přímo na zem. Uložení a schnutí je optimální právě v dřevníku, kde vzduch cirkuluje a dřevo je vzdáleno od země minimálně 15 cm. Na nechráněném místě nesmí takovému přístřešku chybět střecha.

V rámci moderních dřevníků narazíme na velmi rozdílné objekty, a to co do podoby, materiálů i velikosti. Máme opravdu z čeho vybírat.

Levný kovový pozinkovaný dřevník – stojan na dřevo se stříškou

Představte si, jak jednoduché je uskladnit palivové dřevo s tímto praktickým kovovým přístřeškem. Avenberg SHELTER nabízí nejen stabilitu, ale také odolnost díky pozinkované konstrukci. S rozměry 212 x 40 x 111 cm poskytuje dostatek prostoru pro vaše dřevo, chrání ho před deštěm a sněhem a zajišťuje jeho snadnou dostupnost po celý rok. Tento přístřešek není jen o vzhledu – jeho praktičnost spočívá v jednoduché montáži a bezúdržbovosti.

Cena v době recenze: 1 899 Kč

Zahradní přístřešek na dřevo G21 WOH 181

Topíte doma či na chalupě dřevem? Pyšníte se krbem? Přístřešek na dřevo G21 WOH 181 v univerzálním designu je vhodný do každého exteriéru. Nepůsobí nikterak rušivým dojmem. Ba naopak. Vyniká provedením a samotným efektem, ke kterému slouží. Díky provedení je bezúdržbový, odolný. Vyniká precizním provedením, kdy dvě zadní spojné tyče eliminují rozklížení a nosné tyče zajišťují celkovou pevnost. Dřevo v přístřešku je chráněno před sluncem, deštěm, krupobitím a dalšími nástrahami počasí. Svislá střecha se postará o to, aby z přístřešku voda bezprostředně stékala a zároveň se nedostala mezi jednotlivé kusy dřeva.

Cena v době recenze: 4 290 Kč

Praktický přístřešek na dřevo G21

Přístřešek na dřevo G21 WOH je stabilním, bezúdržbovým a estetickým řešením pro uskladnění dřeva u rodinného domu, chaty nebo zahradního domku. Postavte přístřešek na dřevo ke zdi rodinného domu či chaty, nebo k boční stěně zahradního domku G21. Jsou plně kompatibilní a navíc dohromady vypadají skvěle! Dřevo se vám do domku bude bez potíží skládat a následně i odebírat. Vejde se do něj jedna řada velkých polen, anebo dvě řady menších polínek.

Cena v době recenze: 4 376 Kč

Dřevěný domek se zastřešeným přístřeškem

Aster je dřevěný zahradní domek na nářadí – zastřešení se sedlové střechy s originální asymetrií. Delší plocha střechy vytváří praktický přístřešek, například pro uskladnění dřeva, a jeho ochranu před deštěm.

Cena v době recenze: 19 999 Kč

Zahradní domek v dekoru mahagon/antracit

Zahradní domek N3 WPC mahagon/antracit je vyroben z jedinečného materiálu EVOTECH (dřevo-plast) a má robustní konstrukci s dvojitými stěnami. Domek kombinuje moderní a dřevěné prvky s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Struktura s dvojitou stěnou. Vyrobeno z jedinečného kompozitu dřevo-plast. Střešní krytina zpevněná ocelí. Robustní dvojité dveře. Vysoký strop.

Cena v době recenze: 53 498 Kč

Zahradní domek o rozměru 178×178

Zahradní domek je nejen pěkným ale i praktickým doplňkem zahrady, může být použitý pro odpočinek ale také pro uskladnění zahradního nářadí.

Cena v době recenze: 12 799 Kč

Kovový domek na krbové dřevo 1700x620x1400-1640

S mokrým dřevem se špatně topí, to ví přeci každý. Proto je vhodné jej uschovat a ochránit před deštěm, sněhem i vlhkostí. Abyste si ve svém krbu či kamnech, ale třeba i u táboráku kvalitně zatopili, pořiďte si vhodný přístřešek, díky němuž si polena, polínka i jiné palivové dříví zachovají svou cennou hodnotu.

Cena v době recenze: 1 999 Kč

Kvalitní a pevný dřevník Dekorhome 126 x 39 x 118 cm černá

Máte-li rádi ve věcech pořádek, pak nesmíte opomenout ani uložení vašeho dřeva na otop. Ať už je topení dřevem ve vašem domě, chatě či na chalupě jediným zdrojem tepla či si jen o sychravém dni trochu přitopíte, vždy by měla být polena uložena tak, aby dřevo netrpělo vlhkem a neztrácelo tak na své kvalitě a výhřevnosti.

Cena v době recenze: 2 068 Kč

Velký kovový venkovní stojan na dřevo SADR DOUBLE

Topení dřevem má stále své příznivce, nejen kvůli romantice plápolajícího ohně, ale také z ekonomických důvodů. Stále častěji se proto v domácnostech setkáváme s krbem či krbovými kamny, i kotly na dřevo. Pro efektivní topení je však nutné mít dřevo správně uskladněno, s čímž mohou velice vypomoci kvalitní stojany na dřevo.

Cena v době recenze: 1 929 Kč

Dřevěný zahradní domek s přístavkem

Dřevěný zahradní domek s přístavkem Dekorhome zaujme po funkční, praktické i designové stránce. Tento model má pultovou střechu a dvoukřídlé dveře. Tato verze domku obsahuje otevřený přístavek délky 240 cm smontovatelný zprava nebo zleva.

Cena v době recenze: 86 889 Kč

Dřevěný domek se dvěma místnostmi

Dřevěný zahradní domek KARIBU MÜHLENTRUP s pultovou střechou v přírodním provedení je ideální pro celoroční uskladnění zahradního nářadí, nábytku, sekaček a dalšího zahradního vybavení. 

Cena v době recenze: 68 590 Kč

Dřevník130x60x168 cm z borovicového dřeva se stříškou

Na pořádnou zásobu dřeva je potřeba prostorný a kvalitně provedený dřevník. Pokud ve svém domě, na chatě či chalupě topíte převážně nebo jen občas v kamnech či krbu, pak určitě oceníte, když je dřevo hezky po ruce a dobře proschlé bez ohrožení deštěm, sněhem či vlhkostí. Masivní dřevník z borovicového dřeva je bezesporu správnou volbou.

Cena v době recenze: 2 519 Kč

Kovový dřevník LanitPlast stojan na dřevo SHELTERLOGIC 1,2 m

Sháníte-li pro uskladnění dřeva na zimu kvalitní dřevník, pak určitě sáhněte po osvědčené americké značce ShelterLogic. Vysoce kvalitní a chytře řešený dřevník je navíc designově vyvedený. Jeho pevná vyztužená konstrukce je vyrobena z odolných ocelových trubek s průměrem 34 mm s prémiovou úpravou proti korozi. Bočnice jsou příjemně zaoblené stejně jako vyvýšená podstava, díky které není dřevo uloženo těsně u země, a tak nebude ztrácet své vlastnosti vlhkem.

Cena v době recenze: 1 790 Kč

Kovový stojan na dřevo WOODO 119x25x144 cm

Stojan na dřevo je určen pro uložení polen o délce 30 – 35 cm. Výška je pevná, nenastavitelná. Je vyroben ze žárově zinkovaných ocelových trubek, nahoře spojen ocelovým lankem. Jednoduchá montáž za pomoci několika šroubů a matic.

Cena v době recenze: 2 174 Kč

Dřevěný přístřešek na palivové dříví Woodshed 224×144 cm

Uskladnit palivové dříví tak, aby bylo stále v suchu a neztrácelo své vlastnosti, můžete díky kvalitnímu dřevníku. Tento šikovný přístřešek na dřevo Woodshed v rozměrech 224x144x190 centimetru vám umožní bezchybné uložení dřeva na celou topnou sezonu. Přístřešek je vyroben z kvalitní severské borovice, takže perfektně odolává vlivům počasí a poslouží vám po celá dlouhá léta.

Přístřešek na dřevo se sedlovou střechou

Klasický dřevěný stojan pro skladování palivového dříví. Poskytuje vhodné podmínky pro sušení a správné skladování dříví. Kromě své funkčnosti – jako je ochrana před deštěm nebo sněhem, jeho estetické provedení zaručuje, že stojan bude zároveň elegantním doplňkem každé zahrady.

Cena v době recenze: 2 499 Kč

Kovový stojan na palivové dříví s vyztuženou konstrukcí

Velice kvalitní a pevný dřevník od amerického výrobce slouží k uskladnění dřevěného paliva, topného dřeva a štípaného dříví. Tento dřevník ocení všichni, kteří topí či přitápí dřevem v krbu, kotli nebo kamnech. Díky tomuto dřevníku se podaří udržet palivové dřevo v suchu, případně uskladněné vlhké dřevo takto vhodně proschne.

Cena v době recenze: 1 969 Kč

Stojan na štípané palivové dřevo Limes SPD 520

Stojan je určen pro uložení polen o délce 50 – 55 cm. Výška je pevná, nenastavitelná. Je vyroben ze žárově zinkovaných ocelových trubek, nahoře spojen ocelovým lankem. Montáž velice jednoduchá za pomoci několika šroubů a matic.

Cena v době recenze: 2 847 Kč

Stojan na dřevo Shelterlogic 238x36x120 cm

Stojany na dřevo od Shelterlogic jsou ideálním řešením pro celoroční úschovu dřeva. Dřevo je díky stojanu nad zemí a nemá se zemí přímý kontakt. Tím odpadají problémy s trouchnivěním a plísněmi. Zároveň je kolem dřeva ideální cirkulace vzduchu a dřevo tak lépe a rychleji prosychá.

Cena v době recenze: 2 479 Kč

Zastřešený plechový dřevník na zahradu

Dřevník využijete pro uskladnění dřeva. Je vyroben z kvalitních ocelových plechů. Jednoduchá montáž, silné stahovací pásky. Dodáváno s okapy.

Cena v době recenze: 6 372 Kč

Levný plechový dřevník k plotu nebo stěně domu

Stojan na dřevo VeGA KOMFORT 180-DG v tmavě šedé barv. Stojany na dřevo od výrobce VeGA jsou ideálním řešením pro celeroční uschování dřeva. Dřevo je díky stojanu nad zemí a nemá se zemí přímý kontakt. Tím odpadají problémy s plísní a trouchnivěním. Montáž stojanu je velmi jednoduchá a hravě ji zvládne každý z Vás. Stojan na dřevo, dřevník.